تبلیغات
تولدی دوباره - گزارش جلسه عمومی پنج شنبه94/10/10با دستورجلسه : نقش آموزش و خدمت در رهایی و تجربه من و جشن اولین سالروز رهایی مسافر مصطفی
به نام امواج عشق که از اوست

روز پنج شنبه94/10/10 چهارمین جلسه از دور هشتم کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان با نگهبانی مسافر محمد ،استادی مسافر عباس خورسندی ودبیری مسافر علیرضا با دستورجلسه :
نقش آموزش و خدمت در رهایی و تجربه من 
و
جشن اولین سالروز رهایی مسافر مصطفی

راس ساعت 17 آغاز به کار نمود .


امروز که صورت مسئله اعتیاد توسط اقای مهندس بیان شده ومطالب ان بیان شده است درمان اعتیاد انجام شدنی است  به شرطی که شخص به کنگره بیاید واموزش بگیرد . باید بپذیریم که یک مصرف کننده ایم  وبا اموزش وخدمت به تعادل واقعی برسیم.  اموزش مثل دوچرخه سواری است که  اگر رکاب نزنیم زمین می خوریم.
  تهیه گزارش:مسافرسید مصطفی               


استاد درباره دستور جلسه اول فرمودند:
این دستورجلسه  بیشتر در مورد سفر اولی ها صدق می کند وقتی این دستور جلسه می گوید در رهایی شخص باید خدمت کند و اموزش بگیرد تا به رهایی برسد در این باره اقای مهندس یک مثلث را رسم کرده اند 
1.موضوعی که در مورد ان باید اموزش بگیریم .( درمان اعتیاد )2.مواردی که باید یاد بگیریم ( نشریات )3.کسی که اموزش می دهد  .
نکته مهم این است که چه  کسی می خواهد اموزش بگیرد .ایا خواهان اموزش گرفتن است ؟ کسی که در کنگره اموزش می دهد وظیفه دارد که به یک تازه وارد اموزش دهد وکسی که درست اموزش می گیرد ودرست سفر می کند حق دارد که به رهایی برسد. در این اموزش ها حتی برای کسی که سواد ندارد هم اقای مهندس راهکار قرار داده است .از سی دی ها وحتی تصاویر کتاب هم می تواند اموزش بگیرد . یک سفر اولی می تواند از درون لژیون خدمت را شروع کند در نظافت سالن و.... شرکت کرده وکم کم  به جایگاه های بالاتر خدمتی ارتقاء پیدا کند. ممکن است در ابتدا منیت مانع اموزش گرفتن شود اما کم کم  شخص متوجه می شود علم درمان اعتیاد را ندارد  وباید صبر کند تا مسئله برایش باز شود .ما در مواقعی می بینیم که شخصی خود مصرف کننده است اما برای ترک اعتیار راهکار می دهد یا راهکارهای دیگری که برای این کار می دهند مثل ابوالفضل درمانی و...چون علمی پشت این کار نبوده به خود اجازه می دهند  در درمان اعتیاد دخالت کنند . ولی امروز که صورت مسئله اعتیاد توسط اقای مهندس بیان شده ومطالب ان بیان شده است درمان اعتیاد انجام شدنی است  به شرطی که شخص به کنگره بیاید واموزش بگیرد . باید بپذیریم که یک مصرف کننده ایم  وبا اموزش وخدمت به تعادل واقعی برسیم.  انرژی مثبت کنگره در اموزش گرفتن صحیح به ما کمک می کند  همه ما به اموزش احتیاج داریم  . اموزش مثل دوچرخه سواری است که  اگر رکاب نزنیم زمین می خوریم.


واما دستور جلسه دوم: اولین سالروز رهایی  مسافر مصطفی 
توضیحی که من می دهم برای تازه وارد هاست چون اکثرا اقا مصطفی را می شناسید من به عنوان راهنما کاری برای ایشان نکردم .وقتی وارد لژیون من شد استرس خاصی داشت  من یاد  روزهای اولی  افتادم  که خودم به کنگره امدم وناامید بودم .با خودم گفتم اگر خواست خودش باشد درمان می شود  ایشان مشکلات خودش را داشت با تخریب 12 گرم تریاک وارد کنگره شد وروح وروانش خیلی ازار می دید اما از همان ابتدا تسلیم کنگره شد  چون خواستار رهایی و درمان بود  من فقط راهی را که کنگره به من نشان  داده  بود به ایشان نشان دادم خودش حرکت کرد هم اموزش گرفت وهم خدمت کرد . اولین باری که به تهران امد و اقای مهندس را دید برایش بسیار تاثیر گذار بود . هر خدمتی که می توانست انجام داد همان اوایل دبیر لژیون شد نامه های ot بجه ها را کمک من می نوشت از اقا مصطفی انرژی می گرفتم وهنوز هم انرژی می گیرم. همسفرش بسیار کمکش کرد وپابه پای او حرکت کرد .


 تولد ایشان به دستور جلسه این هفته ارتباط مستقیم دارد . ایشان وخانواده اش از خدمت گزاران صادق کنگره هستند . به خوبی از منیت عبور کرد خواهان درمان بود  درمان شد وبه رهایی رسید  انشا الله شال کمک راهنمایی را  بر گردن خودش وهمسفرش ببینیم  چون ایشان عاشق خدمت هستند.
    
پس از سخنان استاد ومشارکت مسافران و همسفران اولین سال رهایی مسافر مصطفی را با شور وشعف فراوان جشن گرفتیم.


 اعلام سفر مسافر مصطفی
سلام دوستان  مصطفی هستم مسافر 
انتی ایکس مصرفی : تریاک
تخریب :بیش از 20 سال 
روش درمان:DST
داروی درمان:OT
مدت سفر:  10 ماه و10 روز 
راهنما :اقای عباس خرسندی 
رشته ورزشی :شنا 
رهایی: 13 ماه و5روز 


ارزوی مسافر مصطفی: من ارزو می کنم که هیچ پدری شرمنده خانواده خود نشود .


ارزوی همسفر سمیرا :من ارزو می کنم هیچ همسفری از درمان مسافرش نا امید نشود .


ارزوی همسفر فاطمه :وقتی یک فردی هم سن وسال من وارد کنگره می شود فکر نکند پدرش رها نمی شود  وانشا الله به رهایی برسد .

 صحبت های مسافر مصطفی 
قبل از هر چیز به همه عزیزانی که در جشن ما شرکت کردند خیر مقدم عرض می کنم  وامیدوارم محبت این عزیزان را جبران کنم. تخریب من حدود 24 سال پیش از خدمت سربازی شروع شد  وطعم مواد را از ان جا چشیدم وسیگار هم از انجا شروع شد .من حدودا 15 کیلومتر در کویر پیاده روی می کردم تا چند پاکت سیگار تهیه کنم . پنج شش ماه بعد از سربازی هم ازدواج کردم  ودر همان اوج جوانی یک مصرف کننده دائمی مواد شدم  ودر ان موقع بسیار کار می کردم وهمیشه مادرم می گفت که در جوانی می توانی با مصرف هم روی پای خود بایستی اما وقتی پا به سن گذاشتی دیگر نمی توانی . به این حرف مادرم 3سال پیش رسیدم  به جایی رسیده بودم که صبح که بیدار می شدم باید مصرف می کردم تا بتوانم جواب سلام  فرزندم را بدهم . مصرف مواد خسارت زیادی به من وارد کرد. مهر ومحبت در زندگی از من گرفته شده بود ثمره زندگی من 3دختر بود که از صمیم قلب دوستشان دارم .هیچ وقت در سوء مصرف مهر ومحبتی به انها نکردم مخصوصا دختر بزرگم امروز دلم می سوزد به خاطر این همه خسارتی که به ایشان وارد کردم همیشه حالم خراب بود شب عروسی دخترم در حالی که مواد مصرف می کردم گریه میکردم وشعری که قبلا در جایی خوانده بودم به ذهنم امد 
ای تجلی صفات همه ی برترها                     چقدر سخت بود رفتن فرزندان 
قد من خم شده تا خوش قد وبالا شده ای            چون که عشق پدران  نیست کم از مادر ها 
دخترم  می روی اما پدری هم داری               نظری گاه بینداز به پشت سرها 


 من دو سالی که به کنگره امدم هیچ وقت نبود که در تولدی شرکت کنم و گریه نکنم .من ارادت قلبی خاصی نسبت به اقای مهندس دارم  وقتی  که اقای مهندس  را از نزدیک می بینم  بی اختیار گریه ام می گیرید. یکی از رهجوهای اقای صادقیان پیام کنگره را به من داد که از ایشان کمال تشکررا  دارم. حدود 15 روز بود که این شعبه راه اندازی شده بود که به کنگره امدم .برخورد اولی که اقای علی کردگاری با من کردند جرقه ای بود برای شروع درمانم . 10 ماه 10روز سفر کردم حدود 5ماه از سفر می گذشت به لژیون ویلیام  وایت  اقای داودی رفتم و مصرف سیگار را هم درمان کردم و7 ماه است که از سیگار هم رها شده ام  وهمه را مدیون زحمات اقای مهندس هستم  چیزی  که در خواب تصور نمی کردم در بیداری لمس کردم.
از همه شما تشکر می کنم ,از اقای شوشتری که از صمیم قلب دوستشان دارم , از اقای گلی , لژیون مرزبانی , از خدمتگذاران ot , همسفران عزیزم , راهنمای همسفرم خانم زهره و راهنمای قبلی همسفرم خانم ندا که واقعا به خانواده من خدمت زیادی کردند تا من وهمسفرم به خوبی همدیگر را درک کنیم تشکر می کنم  وبرای همه ارزوی بهترین ها را دارم 
.
صحبت های کمک راهنما همسفر زهره 
زهی عشق زهی عشق که ما راست خدایا             چه نغز است و چه خوب است و چه زیباست خدایا 
چه گرمیم چه گرمیم از این عشق چو خورشید      چه پنهان و چه پنهان و چه پیداست خدایا 
زهی ماه زهی ماه زهی باده همراه                     که جان را وجهان را بیاراست خدایا             
 خداوند را بسیار شاکرم که به بنده حقیر فرصت داد تادر این جشن کنار این خانواده باشم . من امروز به نیابت از خانم ندا اینجا هستم . خانم سمیرا در سفر دوم به لژیون من امدند  ومن این سعادت را پیدا کردم که در سفر دوم همراه ایشان باشم. وقتی یک سال ونیم پیش به این شعبه امدم  چیزی که برای من مهم بود خدمت گذار بودن برخی همسفران بود که یک سفر اولی این گونه با عشق خدمت می کند. یکی از ان سفر اولی ها خانم سمیرا بود. دستور جلسه این هفته خیلی زیبا مصادف شده با تولد این خانواده و نقش خدمت در رهایی در این خانواده به وضوح می بینم . این عزیزان به عظمت کنگره پی برده بودند  وفعل خواستن از همان ابتدا در چهره خانم سمیرا موج می زد . با ورودشان از هیچ تلاشی دست بردار نبودند  ومی خواستند این نعمت الهی را از دست ندهند. باید معجزات الهی صورت بگیرد  تا خانواده ای به این جایگاه برسد .خداوند را بسیار شاکرم که این معجزات برای این خانواده هم اتفاق افتاد .بسیار خوشحالم که اقا مصطفی سندی هستند برای کسانی که می گویند اعتیاد درمان ندارد. خوشحالم که این خانواده در این جا هستند واز شرابی می نوشند که هدیه کنگره  به انها بوده است  .امیدوارم که همه متوجه باشیم که بزرگترین معجزه حیات خود حیات است . زندگی زیباست با کوچکترین مشکلی رنجیده خاطر نشویم  که انسان های نا امید زیبای های زندگی را نمی بینند.  کنگره با اموزش های جهان بینی عشق ومحبت را به ما یاد داد  واین همه عشق ومحبت امروز کنگره را مدیون بزرگ مرد کنگره 60 جناب اقای مهندس دژاکام هستیم . این تولد زیبا را خدمت ایشان تبریک عرض می کنم . عرض تبریک وخدا قوت دارم خدمت اقای خورسندی  وخانم ندا وامروز به نیابت از خانم ندای عزیز شاهد به ثمر نشستن  یکی از نهال های کنگره 60 هستم. عرض تبریک ویژه خدمت اقای مصطفی وخانم سمیرا عزیز  که خانم سمیرا با حضور پر رنگ خود در روزهای یکشنبه , جلسات عمومی و پارک کنگره قدر دان این نعمت الهی بودند وهستند . امیدوارم این دو بزرگوار  را مزین به شال کمک راهنمایی ببینم . عرض تبریک خدمت خانم فاطمه عزیزمخدمتگذار فعال و پرتلاش وبلاگ شعبه و مریم عزیز  که امروز معنی واقعی عشق ومحبت را چشیدند و به تک تک شما تبریک عرض می کنم.


صحبت های همسفر سمیرا  
در نا امیدی بسی امید است                    پایان شب سیه سفید است 
گر صبر کنی به صبر بی شک              دولت به تو اید اندک اندک 
دریا که چنین فراخ روی است            پالایش قطره های جوی است
و ان کوه بلند کابرنگ است              جمع امده ذره های خاک است  
از همه مسافران وهمسفرانی که در جشن ما شرکت کردند تشکر می کنم  . از همه عزیزانی که در سایت شعبه کامنت گذاشتند وتبریک گفتند تشکر می کنم . من از ابتدای زندگی ام متوجه شدم که مسافرم مواد مصرف می کند  وچیزی که خانواده به من یاد داده بودند این بود که تا اخر باید بایستی .همه چیز را تحمل کردم چون ایشان را دوست داشتم  وصداقت ایشان در زندگی بود که  این دوست داشتن را دوچندان می کرد . در طول مصرف ایشان خیلی اذیت شدیم.  مخصوصا وقتی که سقوط ازاد انجام می داد  وقتی اقدام به ترک می کرد بدن من به لرزه می افتاد.  چون با کوچکترین حرکت عصبانی می شد.  برای اقای مهندس بهترین ها را ارزو می کنم   که این بستر را برای ما فراهم کردند . در این سفر دختر های عزیزمان بسیار کمکمان می کردند  در طول سفر وقتی دعای کنگره را می خواندم خواسته های زیادی داشتم اما امروز نه  وفقط می گویم اِهْدِنَا صِراطَ  الْمُستَقیمْ  صِراطَ  الَّذینَ اَنْعَمْتَ  عَلَیْهِمْ وَالَضّالین  . همیشه خداوند را شاکرم که امروز این جایگاه را لمس کردم . از همه شما که در جشن ما شرکت کردید تشکر می کنم .

صحبت های همسفر فاطمه 
بسیار خوشحالم که امروز این جایگاه را لمس کردم .خداوند بزرگ را شاکرم که کنگره 60 را سر راه ما قرار داد  از اقای مهندس وخانواده محترمشان تشکر می کنم  از پدرم تشکر می کنم  که با خواست درونی که داشت سفر کرد وبه درمان رسید.  از راهنمای مادرم خانم ندا وخانم زهره که در سفر دوم مادرم را همراهی کردند تشکر می کنم . از اقای خرسندی تشکر می کنم.  تشکر ویژه ای می کنم از مادرم که اگر ایستادگی مادرم نبود شاید ماهم امروز این جا نبودیم.   


ضمنا در این جلسه دونفر از مسافرانی که چهار شنبه گذشته گل رهایی از دستان پر مهر و محبت اقای مهندس دژاکام  دریافت کرده بودند ورودشان را به سفر دوم اعلام نمودند:
مسافر حمید - نام راهنما : اقای علی جمالی - نام راهنمای همسفر : خانم زهره -آنتی ایکس : شیشه و متادون-مدت سفر: 11ماه و 25روز _ داروی درمان :OT .


مسافررضا- نام راهنما: اقای عباس خرسندی- انتی ایکس : شیره -مدت سفر: 15ماه -داروی درمان:OT .


از طرف مسئولین و اعضای كنگره 60 اصفهان شعبه شیخ بهایی، رهایی این مسافران عزیز را به راهنمایان و همسفران و خانواده های محترمشان تبریك و تهنیت عرض نموده، پیروزی روزافزونشان رادرامر خدمت واموزش از درگاه خداوند منان مسئلت می نماییم.


منبع:نمایندگی شیخ بهایی
 آپلود عکس
  تهیه گزارش:مسافرسید مصطفی               طبقه بندی: گزارش جلسه عمومی پنج شنبها،  تولدها، 
برچسب ها: کنگره 60، درمان، تولد تازه، رهایی، تولد،  

تاریخ : شنبه 12 دی 1394 | 02:03 ب.ظ | نویسنده : مسافر سید مصطفی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • اسپید شاپ