تبلیغات
تولدی دوباره - گزارش جلسه خصوصی مسافران دوشنبه مورخه 1394/09/30
به نام خالق زیبایی

روز دوشنبه94/09/23جلسه ششم از دوره هشتم کارگاه‌های آموزشی خصوصی مسافران کنگره 60 اصفهان شعبه شیخ بهایی با نگهبانی مسافرسید مصطفی , استادی مسافرسید علی حجازی و دبیری مسافر مصطفی با دستور جلسه "چرا ورزش می کنیم؟جهان بینی ورزشی" رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود


 در تمام رقابت های ورزشی یک طرف بازی باخت است اگر من شهامت باخت نداشته باشم ورزشکار خوبی نیستم . اگر نتوانم برای انتقال خواسته هایم در ورزش یک زبان خاصی را انتخاب کنم ورزشکار خوبی نیستم . من باید نقطه تحملم را در ورزش بالا ببرم..........
  تهیه گزارش:مسافرسید مصطفی               استاد در ابتدا فرمودند :
خداوند را سپاسگزارم و بسیار خوشحالم که در کنار شما هستم و از با شما بودن لذت می برم . از ایجنت و مسئولین شعبه تشکر می کنم .همچنین از نگهبان عزیز که اجازه دادند در خدمت شما باشم.
اما دستور جلسه امروز :چرا ورزش می کنیم ؟جهان بینی ورزشی .
در ابتدای شروع به  کار کنگره آقای مهندس بر مسئله ورزش کردن بچه هایی که به رهایی رسیده بودند بسیار تاکید داشتند .من اول متوجه این قضیه نبودم و کم کم فهمیدم که درست است . من آمده ام بیماری ام را درمان کرده ام و از اعتیاد رها شده ام . در زمان مصرف یک سری از بافت ها و عضلاتم نیمه خواب بوده اند یا در اثر مصرف مواد مخدر دچار رخوت شده بودند و تا حدودی از چرخه ی حیات خارج شده بودند . درست است نمرده بودند اما کارآیی لازم را هم نداشتند و این ورزش بود که می توانست سیستم را به چرخه حیات بازگرداند تا از آن بهره برداری کنم .
یک سیستمی در بدن ما وجود دارد به نام سیستم پاداش .وقتی ما ورزش می کنیم دوپامین بدن بالا می رود و به کل سیستم نیرو می رساند و تمام اجزای بدن را تحت تاثیر قرار می دهد نورو ترانسمیترها این نیرو را به مغز و به تبع آن به سرتاسر بدن می رسانند و یک سری از انبار ها که در مغز وجود دارد باز شده و ما احساس نشاط و شادابی خاصی می کنیم . بنابراین آقای مهندس دستور دادند  هر کس در کنگره است باید یک ورزش انتخاب کند و ورزش کند . ما در کنگره ورزش نمی کنیم که اندام زیبایی داشته باشیم . اما توازن در کنگره 60 را در تعادل جسم و روان می بینیم و ورزش از نظر روانی به ما کمک می کند . چون آقای مهندس اعتقاد دارد وقتی جسم به تعادل می رسد به تبع آن روان هم به تعادل می رسد و در کنار آن جهان بینی ورزشی هم داریم .
جهان بینی ورزشی:
معمولا خیلی ها در گروه نمی توانند زندگی کنند . ما برای اینکه  ارتباط خوبی در گروه های ورزشی داشته باشیم باید یک سری مطالبی را بیاموزیم . در تمام رقابت های ورزشی یک طرف بازی باخت است . اگر من شهامت باخت نداشته باشم ورزشکار خوبی نیستم . اگر نتوانم برای انتقال خواسته هایم در ورزش یک زبان خاصی را انتخاب کنم ورزشکار خوبی نیستم . من باید نقطه تحملم را در ورزش بالا ببرم که اگر توپی گل نشد فریاد نکشم یا اگر تیمم می بازد خالی  نکنم.
آقای مهندس می خواهند در صورت برد یا باخت متعادل باشید. ما به رقیبان ورزشیمان به عنوان یک دشمن نگاه نمی کنیم . همه دوست ما هستند .باید تشکر کنیم که امده اند و یک شرایطی را مهیا نموده اند و ما بازی کرده ایم و از شرایط درونی به نشاط رسیده ایم . ورزش در کنگره به خاطر تفریح است و تفریح باعث شادابی می شود .ورزش کردن در درمان اعتیاد کمک می کند که غدد شبه افیونی ما به کار بیفتد و شخص به انسانی معقول نزدیک شود .
بنابراین جهان بینی ورزشی به ما کمک می کند در گروه الفاظ بد به کار نبریم و از ان فاصله بگیریم . ما باید نشان دهیم داریم آموزش می گیریم . ما باید یاد بگیریم اگر باری از دوش کسی بر نمی داریم باری هم روی دوشش نگذاریم  چه در جامعه , خانواده , کنگره  و گروهی که داریم در آن ورزش می کنیم.


استاد در پایان فرمودند:
هر کس از ما موظفیم در کنار درمان اعتیاد یک رشته ورزشی انتخاب کنیم بر اساس فراخور سن و سال , قدرت بدنی و علاقه مان. 
در ورزش کردن باید یک مثلث ترسیم کنیم  :سلامت عقل , سلامت جسم , نشاط و شادابی.
اگر بتوانیم در ورزش قهرمان شویم که خیلی خوب است ,اما اگر نبردیم باید آنقدر تعادل داشته باشیم که در ارتباط با مردم  و برخورد درست دچار مشکل نشویم .

منبع:نمایندگی شیخ بهاییطبقه بندی: گزارش جلسه خصوصی مسافران، 
برچسب ها: کنگره60 درمان اعتیاد،  

تاریخ : سه شنبه 1 دی 1394 | 02:12 ب.ظ | نویسنده : مسافر سید مصطفی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • اسپید شاپ