تبلیغات
تولدی دوباره - گزارش جلسه خصوصی مسافران دوشنبه 1394/08/25

 به نام محبوب

روز دوشنبه94/08/25جلسه اول از دوره هشتم کارگاه‌های آموزشی خصوصی مسافران کنگره 60 شعبه شیخ بهایی با نگهبانی مسافر مصطفی , استادی مسافر اسماعیل ودبیری مسافر مصطفی با دستور جلسه وادی سوم و تاثیر آن بر روی من رأسساعت 17 آغاز به کار نمود

 

خداوند با قرار دادن صفات خود در وجود انسان ,به انسان این فرصت را داد که به بحری خروشان تیدیل شود که هیچ سازه ای قادر به کنترل کردن آن نیست به شرط آنکه انسان چشمه های وجود خود را فعال کند .چشمه هائی که هرکدام نشانه ای از صفات خداوندی است.

سخنان استاد  :

موضوع جلسه وادی سوم و تاثیر آن بر روی من می باشد

باید دانست هیچ موجودی به میزان خود انسان به خویشتن خویش فکر نمی کند

ابندا باید بدانیم که منظور از تفکر در مورد خود انسان چیست ؟ و باید به چه شکل در مورد آن عمل کنیم؟.تفکر یعنی حرکت از مجهول به معلوم (طبق تعریف در جهان بینی کاربردی) و با کمی دقت در می یابیم که خود انسان یکی از مجهولات عالم هستی است پس بایستی در رابطه با او نیز تفکر نمود.تفکر در این رابطه که عناصر تشکیل دهنده جسم انسان از چیست ؟ هدف از انتقال انسان به زمین چیست ؟ و قرار است از کجا به کجا نقل مکان کند ؟این سه سوال فوق همواره توسط اکثر انسانها پرسیده شده و در این رابطه نیز اشعار زیادی سروده شده است :

روزها فکر من این است و شب ها سخنم

که چرا غافل از احوال دل خویشتنم       

از کجا آمده ام آمدنم بهر چه بود

 به کجا میروم آخر ننمائی وطنم (مولانا)

در حقیقت مبدا و مقصد سفر انسان به شکلی مبهم است اما مکانی که در حال زندگی در آن هستیم کاملا قابل رویت و ملموس است.همه مخلوقات خداوند در هستی از جمله حیوانات , نباتات و انسانهای دیگر برایمان قابل رویت هستند که می توانیم با کاوش و تحقیق در مورد آنها و آنالیز کردن رفتار آنها به موجودیت انسان پی ببریم.

منجمین و ستاره شناسان نیز از همین روش استفاده میکنند و برای شناخت بیشتر و پی بردن به ساختار تشکیل دهنده دیگر کهکشانها ,از باقیمانده شهاب سنگهایی که به زمین برخورد کرده اند استفاده میکنند تا بتوانند از جزء به کل برسند و مدت حیات آنها را تخمین بزنند.

در آموزشهای کنگره 60 آموخته و می آموزیم که انسان از صور پنهان و صور آشکار تشکیل شده است.اقای مهندس در کتاب (عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر)در مبحث کارخانه های تولید جسم بیان میکنند که بدن انسان از تعداد بیشماری سلول تشکیل شده است که حدودا هشت برابر جمعیت انسانها بر روی کره زمین می باشد.حتی در کتب دیگر ذکر شده که اگر برای  مغز انسان شبیه سازی کنیم , سازه ای لازم است که وسعت آن برابر سطح هشت خیابان و برق مصرفی آن معادل نیمی از برق مصرفی شهر نیویورک  و برای خنک کردن آن نیاز به تمامی حجم آب آبشار نیاگارا می باشد و عملکرد آن به نحوی است که برای انجام تمامی فرامین مغز بایستی نیمی از جمعیت کره زمین به کار گرفته بشوند.

نکنه جالب در این است  که این سازه با چنین عظمتی فقط در صور آشکار است حال میتوان فهمید که صور پنهان با داشتن چنین پیچیدگی , دارای چه وسعت عظیمی است.پس می توان در یافت که مخلوقی با چنین عظمت شگرفی برای بیهودگی خلق نشده  و برای هدفی خلق آفریده است.

نیازهای روزمره انسان صرفا برای رفع احتیاجات او است که این اعمال میتواند در جهت ارزشها و یا ضد ارزشها باشد ولی هدف اصلی نیست و برای دریافت این موضوع بایستی با نگرشی خردمندانه به آن بپردازیم که علت دستور خداوند مبنی بر سجده کردن دیگر مخلوقات به انسان چه بوده است و انسان دارای چه ویژگی بود که دیگر خلایق از داشتن آن محروم بودند حتی فرشتگانی که مثل خوبی و پاکی هستند.

در واقع وجود گوهری با ارزش در درون انسان , سبب شد که آن فرمان الهی صادر شود . شیطان در حالی  که از وجود آن گوهر آگاه بود بواسطه غرور و منیت  خود از فرمان سرپیچی کرد و رانده شد.

همین گوهر وجودی است که انسان را متمایز میکند وگرنه مواردی چون (نژاد , پوشش , موقعیت , میزان تحصیلات و ...) برای سنجش انسان معیار درستی نیستند چرا که در حالی این گوهر به انسان واگذار شد که در بدو خلقت انسان هیچکدام از موارد ذکر شده وجود نداشت.

حال با تجزیه و تحلیل کردن در صور آشکار و پنهان می توانیم به مبدا و مقصد سفر انسان پی ببریم.در حقیقت بدن انسان تجلی گاه وجود خداوند است چرا که از نور قدسیه خود به کالبد انسان تاباند.ذهن و تفکر ما الهی است با این وجود به وجود خود بی اعتنا هستیم و با انجام قیاسهای نادرست به گوهر وجودی خود هیچ تفکری نمی کنیم.

انسان با تفکر در باره خود و شناخت خود قادر خواهد بود تا خالق خود را نیز بهتر بشناسد.رودهایی که از سرچشمه های کوچک و حقیر تغذیه می شوند با وجود مفید بودن محکوم به فنا هستند اما اگر از یک سرچشمه غنی تغذیه شوند همواره به حیات با شکوه خود ادامه می دهند.

خداوند با قرار دادن صفات خود در وجود انسان ,به انسان این فرصت را داد که به بحری خروشان تیدیل شود که هیچ سازه ای قادر به کنترل کردن آن نیست به شرط آنکه انسان چشمه های وجود خود را فعال کند .چشمه هائی که هرکدام نشانه ای از صفات خداوندی است.

این رود خروشان قادر است موانع ضد ارزشی را کنار زده و در نهایت در صراط مستقیم قرار گیرد که در آخر به بحر و اقیانوس خواهد رسید که این بحر و اقیانوس همان مرحله است که انسان به نزد خداوند بر میگردد.انسانی که با بها دادن به صفات خداوندی رشد کرده باشد همه مکانها برای او کوچک و حقیر  است چرا که نشان از او دارد.اما برعکس آن نیز صادق است اگر کوچک و حقیر باشیم دنیا و تعلقات دنیوی برایمان بزرگ جلوه میکند لذا تلاش میکنیم که به این تعلقات برسیم و از هدف بدور می افتیم در حالی که می توانیم با رشد صفات خداوندی در داخل خود به رودی خروشان تبدیل شده و تمامی موانع ضد ارزشی را از میان برداشته تا به نفس مطمئنه برسیم چرا که کلام خود اوست :

یا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ ارْجِعی‏ إِلى‏ رَبِّكِ راضِیَةً مَرْضِیَّةً فَادْخُلی‏ فی‏ عِبادی وَ ادْخُلی‏ جَنَّتی

اى نفس مطمئنه خشنود و خداپسند به سوى پروردگارت بازگرد و در میان بندگان من درآى و در بهشت من داخل شو

در خاتمه سخنانم را با شعری از شاعر گرانمایه سعدی به پایان میبرم

گر قدر خود بدانی قدرت فزون شود

نیکونهاد باش که پاکیزه پیکری

چندت نیاز و آز دواند به بر و بحر

دریاب وقت خویش که دریای گوهری

گر کیمیای دولت جاویدت آرزوست

بشناس قدر خویش که گوگرد احمری

مردان به سعی و رنج به جایی رسیده‌اند

تو بی‌هنر کجا رسی از نفس‌پروری

بار درخت علم ندانم مگر عمل

با علم اگر عمل نکنی شاخ بی‌  =====================================================================

  همچنین در این جلسه  یک نفر از مسافرانی که چهار شنبه گذشته گل رهایی را از دستان پر مهر وعطوفت آقای مهندس دژآکام دریافت کرده بود، ورودش را به سفر دوم اعلام نمود :

آقای: فرزین _ نام راهنما :آقای علی کاظمی_ آنتی ایکس : تریاک _ مدت سفر: 11ماه و 11روز _ داروی درمان : OT _ نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.

از طرف مسئولین و اعضای كنگره 60 اصفهان شعبه شیخ بهایی، ورود این مسافرعزیزبه سفر دوم را به راهنما و همسفر و خانواده محترمشان تبریك و تهنیت عرض مینماییم و از درگاه خداوند متعال، توفیق روزافزون ایشان را در امر خدمت و آموزش مسئلت می نماییم.
طبقه بندی: گزارش جلسه خصوصی مسافران، 
برچسب ها: کنگره60 درمان اعتیاد،  

تاریخ : جمعه 6 آذر 1394 | 09:36 ب.ظ | نویسنده : مسافر سید مصطفی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • اسپید شاپ