تبلیغات
تولدی دوباره - گزارش جلسه خصوصی مسافران دوشنبه 1394/09/09 با دستورجلسه رابطه یادگیری و معرکه گیری
به نام خالق زیبا یی ها
روز دوشنبه94/09/09جلسه سوم از دوره هشتم کارگاه‌های آموزشی خصوصی مسافران کنگره 60 شعبه شیخ بهایی با نگهبانی مسافر مصطفی , استادی مسافر مجید و دبیری مسافر مصطفی با  دستور  جلسه رایطه یادگیری و معرکه گیری (نق زدن و حاشیه) رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود

افرادی که در حال سفر کردن در کنگره هستند (بخصوص سفر دوم) بایستی بدانند که همواره باید بر روی مثلث دانائی کارکرده و اضلاع آنرا تقویت کنند و مرتب در حال آزمون و تمرین باشند تا کار آزموده گردند . در این رابطه آقای مهندس عقاب را مثال میزنند که همواره و روزانه در حال تمرین و آزمون است تا بتواند موفق باشد.
          تهیه گزارش:مسافرسیدمصطفی
 http://c60seyedmostafa.mihanblog.com/ا                                                                                                                              دامه مطلبادامه مطلب

سخنان استاد :

در روزهای قبل (دوشنبه و پنج شنبه گذشته)  استادان جلسه و همچنین مشارکت کنندگان به تفصیل در رابطه با دستور جلسه  صحبت کردند .طبق تجربیاتی که خودم کسب نمودم وقتی که شخصی وارد  حاشیه و معرکه گیری میشود از یادگیری باز می ماند.

 معرکه از نظر لغوی یعنی رزمگاه و محل جنگ  , حاشیه هم به معنی اطراف و کنار نقطه مرکزیت یک محیط  می باشد مانند حاشیه نشینی شهرهای بزرگ که به علت  گرانی منازل در مرکز شهر  در حاشیه شهر خانه های کوچکی قرار دارد که بعضا ازمصالح نامربوط و بی ارزش ساخته می شود. 

این دسته بندی را می توان برای انسانها هم به کار برد افرادی که در حاشیه هستند و گروه دیگر,افراد دانائی هستند که از حاشیه بدورند و در مرکز قرار دارند.

افرادی که به حاشیه می پردازند به تنهائی قادر به انجام این کار نیستند و به صورت جمعی به حاشیه می پردازند تا بتوانند انرژی منفی در حاشیه بودن را به دیگران منتقل کنند.مانند غیبت کردن که شخص غیبت کننده این فعل ضد ارزشی را در جمع مرتکب میشود . در معرکه گیری این ذهن انسان است که باعث میشود شخص در حاشیه قرار بگیرد.

در حاشیه بودن باعث اتلاف انرژی زیادی در انسان میشود به خصوص برای افرادی که در کنگره در حال سفر هستند (سفر اول و دوم).اگر قرار باشد که اعمال و رفتار گذشته را (قبل از ورود به کنگره) الان نیز انجام دهیم پس تمامی آموزشهائی که در کنگره یاد گرفته ایم بیهوده بوده است.

شاید داستان معرکه گیر مار گیر را شنیده باشید.شخصی  با گرفتن مار و اجرای برنامه برای مردم امرار معاش میکرد .در فصل زمستان برای گرفتن مار به کوهستان رفت و در آنجا مار بزرگی را دید که بی حرکت در گوشه ای افتاده است .به تصور اینکه مار مرده , آنرا به شهر آورد تا به مردم بگوید که خودش این مار بزرگ را به هلاکت رسانده است.لذا مار را به شهر آورد و او را در زیر پوششی مخفی کرد پس از مدتی که بدن مار گرم شد , بیدار شد و معرکه گیر و  مردمانی که به دور او جمع شده بودند را بلعید.

افرادی که اقدام به معرکه گیری میکنند باید بدانند که اول خود آنها توسط اژدهای معرکه گیری نابود خواهند شد . بعضی مواقع که خودم دچار این مشکل میشدم  , حس می کردم که فرکانس مغزم  مختل شده ,گوئی که دچار برق گرفتگی شده ام.

در کنگره با تقویت اضلاع مثلث دانائی , یاد میگیرم که چه اعمالی را باید انجام دهیم و از انجام کدامیک بپرهیزیم ولی بعضی مواقع وارد مثلث جهالت شده , منیت و ترس بر ما غلیه میکند که مبادا جایگاه فعلی خود را  از دست بدهیم.

افرادی که در حال سفر کردن در کنگره هستند (بخصوص سفر دوم) بایستی بدانند که همواره باید بر روی مثلث دانائی کارکرده و اضلاع آنرا تقویت کنند و مرتب در حال آزمون و تمرین باشند تا کار آزموده گردند . در این رابطه آقای مهندس عقاب را مثال میزنند که همواره و روزانه در حال تمرین و آزمون است تا بتواند موفق یاشد.

وقتی که شخص حس میکند که وارد حاشیه شده , باید به اصول آموزشی کنگره مراجعه کند .اصولی چون : مراجعه به راهنماهای عزیز خواندن جزوات کنگره واستفاده از سی دی های آموزشی کنگره.در پایان استاد گفتند:افرادی که تازه سفر اول خود را شروع کرده اند باید مواظب باشند و بدانند که نحوه سفرهر شخص بنا به صلاحدید راهنما می باشد و سعی کنند  که در حاشیه قرار نگیرند.باید از سد نادانی گذشت تا به دانائی رسید .

انسانها و اشیائی که در اطراف گردباد باشند , با سرعت به گوشه ای پرتاب میشوند ولی چیزهائی که در وسط گردباد هستند , مرتب اوج گرفته , بالا و بالاتر میروند.پس باید سعی کنیم برای آنکه از حاشیه به دور باشیم , اوج گرفته و به مرکز هستی  نزدیک و نزدیکتر شویم.

یکی از راههائی که باعث میشود از حاشیه به دور باشیم به نظر من  , عمل به قانون یازده کنگره است چرا که تا بخششی در کار نباشد , دریافتی در کار نخواهد بود حال چه مال باشد چه علم ودانش.

آپلود عکس
منبع :نمایندگی شیخ بهایی
طبقه بندی: گزارش جلسه خصوصی مسافران، 

تاریخ : سه شنبه 10 آذر 1394 | 02:36 ب.ظ | نویسنده : مسافر سید مصطفی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • اسپید شاپ